W ostatnich latach rynek sklepów internetowych przeżywa prawdziwy rozkwit. Do tej pory online kupowaliśmy głównie ubrania lub specjalistyczne, trudno dostępne stacjonarnie artykuły, ale aktualnie mamy ogromny wybór produktów z przeróżnych kategorii. Do jednej z nich można zaliczyć alkohol. Czy warto kupować przez Internet wino? Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Szeroki wybór 

Zazwyczaj internetowy sklep z winem ma znacznie większy wybór tego typu alkoholi niż sklepy stacjonarne. Oczywiście, w tradycyjnych sklepach z alkoholem znajdziemy przeróżne odmiany win i innych trunków, jednak sklepy internetowe nie są aż tak ograniczone przestrzennie, co pozwala im na przechowywanie większej liczby butelek wina i oferowanie większej różnorodności produktów. Najgorzej pod tym względem wypadają sklepy spożywcze, markety i dyskonty, w których znajdziemy zazwyczaj tylko najpopularniejsze lub najtańsze rodzaje i marki win. 

Kupując wino online w sklepie internetowym łatwiej nam będzie znaleźć alkohole z różnych krajów i regionów, a także przedziałów cenowych. Dodatkowo sklepy internetowe często prowadzą współpracę z wieloma dostawcami, co również zwiększa ich możliwości wyboru i oferty dla klientów.

Wygoda 

Zakupy przez Internet są wygodne, niezależnie od tego, czy chcemy kupić wino online, ubrania czy jakiekolwiek inne produkty. Można je zrobić w dowolnym miejscu i czasie. Nie trzeba szukać sklepu stacjonarnego, jechać do niego i niepotrzebnie tracić czasu na stanie w kolejce do kasy. Wino w sklepie internetowym kupić można w wolnej chwili – pijąc kawę, odpoczywając na kanapie czy czekając na dzieci, aż skończą zajęcia. Ponadto, w jednym miejscu mamy dostęp do różnych rodzajów produktów, a często też do zestawów prezentowych. Płatności w sklepach internetowych z winem są proste – można zapłacić kartą, przelewem czy chociażby blikiem, a paczka z zamówieniem dostarczona zostanie do drzwi Twojego domu. 

Cena 

Ceny wina w sklepach internetowych często są konkurencyjne w porównaniu do tradycyjnych sklepów. Sklepy online mogą działać na dużo większym obszarze i obsługiwać większą liczbę klientów. Z tego powodu, a także dlatego, że sklepy internetowe mogą kupować bezpośrednio od producentów, oferują one często niższe ceny wina niż sklepy tradycyjne, które kupują wino od pośredników.

Wady zakupu wina przez Internet

Oczywiście zakup wina w sklepie online może mieć też swoje wady. Przede wszystkim, nie mamy możliwości degustacji trunku, więc decyzję o kupnie podejmujemy na podstawie informacji dostępnych na stronie sklepu. Musimy się też liczyć z dodatkowymi kosztami dostawy, zależnymi od ilości zakupionych butelek. Często jednak sklepy oferują darmowy transport zamówienia po osiągnięciu pewnej wartości koszyka zakupowego. Taka dostawa zazwyczaj trwa dzień lub dwa, więc zakup w sklepie internetowym nie będzie dobrą opcją, jeśli zależy nam na czasie. 

Podsumowanie 

Podsumowując, zakup wina w sklepie internetowym to świetny pomysł, zwłaszcza jeśli chcemy kupić dobry trunek na prezent lub znaleźć konkretny rodzaj lub markę wina niedostępnego zazwyczaj w sklepach stacjonarnych. W sklepach internetowych możemy także liczyć na szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych produktów a także pomoc obsługi przy wyborze wina.