Jest jednym z ważniejszych składników diety wegańskiej, choć po pyszne dania z jej udziałem chętnie sięgają też te osoby, które na co dzień jedzą mięso.

Ciecierzyca ma ogromną wartość odżywczą, a że w sieci pojawiają się coraz ciekawsze przepisy na dania z jej udziałem, rosnące zainteresowanie nią dziwić nie powinno. Dlaczego warto sięgnąć po ciecierzycę? Na jakie korzyści mogą liczyć te osoby, które włączą ją do swej diety?

Ciecierzyca – co warto wiedzieć

Jest wiele powodów, dla których ciecierzyca powinna na dobre zagościć w naszym menu. Ta roślina strączkowa jest bardzo dobrym źródłem białka oraz błonnika, dzięki któremu możemy skuteczniej wspierać swój przewód pokarmowy.

Cieciorka zawiera też sporo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne dla naszego zdrowia. W ziarnach ciecierzycy znajdziemy też sporo witamin (w tym witaminę A, C oraz E) oraz składników mineralnych (reprezentowanych m.in. przez mangan, cynk, fosfor oraz żelazo). Taka wartość odżywcza sprawia, że zdrowa dieta z ciecierzycą jako częstym dodatkiem każdemu z nas może przynieść wiele korzyści.

Ciecierzyca to też bardzo istotny składnik popularnej diety ketogenicznej (keto).

Co mogą zyskać osoby regularnie sięgające po przepisy na pyszne dania z cieciorką?

Wiadomo, że zdrowa dieta z takim dodatkiem pomoże nam w walce z zaburzeniami trawienia, sprawi też, że zaparcia przestaną nam utrudniać życie. Po ciecierzycę warto też sięgać w chwili, gdy jednym z głównym problemów zdrowotnych jest zbyt wysokie ciśnienie.

Ciecierzyca powinna zająć istotne miejsce w menu tych osób, które cierpią z powodu zbyt wysokiego stężenia złego cholesterolu oraz tych, którym zależy na utrzymaniu zgrabnej sylwetki. Ciecierzyca świetnie wpływa też na odporność organizmu, jest też bardzo ważnym składnikiem menu dla tych osób, które chcą się cieszyć zdrową skórą oraz pięknymi włosami. Ta roślina strączkowa będzie też cennym wsparciem dla wszystkich tych osób, które chcą w prosty sposób urozmaicić swe menu i cieszyć się oryginalnymi, wartościowymi posiłkami.